Changan Ford International Curling Elite
Curling Scores
Changan Ford International Curling Elite
Dec 5 - 10, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Fredrik Nyman Stockholm, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | X | 6 | ||
| Qiang Zou Beijing, CHN |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Fredrik Nyman
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 5.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Qiang Zou
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Fredrik Nyman
Qiang Zou
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Fredrik Nyman | ||
| Qiang Zou | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















