Boost National
Curling Scores
Boost National
Dec 10 - 15, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 6 | |||
| Isabella Wrana Sundbyberg, SWE |
![]() |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Alina Paetz |
16 |
32 |
2.42 | 6.7 | 43% |
| 3: | Silvana Tirinzoni |
16 |
55 |
2.46 | 7.1 | 73% |
| 2: | Esther Neuenschwander |
16 |
56 |
2.44 | 7.1 | 75% |
| 1: | Melanie Barbezat |
16 |
60 |
1.44 | 6.9 | 77% |
| TEAM TOTALS | 64 | 203 | 2.20 | 6.9 | 67% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Isabella Wrana |
15 |
37 |
2.72 | 7.8 | 52% |
| 3: | Jennie Wahlin |
16 |
49 |
2.34 | 7.5 | 66% |
| 2: | Almida de Val |
16 |
47 |
2.00 | 7.1 | 61% |
| 1: | Fanny Sjoberg |
16 |
57 |
1.62 | 7.1 | 73% |
| TEAM TOTALS | 63 | 190 | 2.16 | 7.4 | 63% | |
Shot Tracker: (All DRAWS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Alina Paetz |
8 |
9 |
2.38 | 5.8 | 24% |
| 3: | Silvana Tirinzoni |
10 |
35 |
2.50 | 6.7 | 75% |
| 2: | Esther Neuenschwander |
8 |
27 |
2.26 | 7.1 | 71% |
| 1: | Melanie Barbezat |
13 |
46 |
1.30 | 6.4 | 72% |
| TEAM TOTALS | 39 | 117 | 2.02 | 6.5 | 63% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Isabella Wrana |
8 |
17 |
2.88 | 8.3 | 45% |
| 3: | Jennie Wahlin |
6 |
15 |
2.16 | 8.9 | 53% |
| 2: | Almida de Val |
5 |
18 |
1.40 | 6.7 | 73% |
| 1: | Fanny Sjoberg |
15 |
55 |
1.66 | 6.9 | 76% |
| TEAM TOTALS | 34 | 105 | 2.00 | 7.5 | 64% | |
Shot Tracker: (All HITS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Alina Paetz |
8 |
23 |
2.46 | 7.5 | 61% |
| 3: | Silvana Tirinzoni |
6 |
20 |
2.42 | 7.8 | 71% |
| 2: | Esther Neuenschwander |
8 |
29 |
2.62 | 7.1 | 79% |
| 1: | Melanie Barbezat |
3 |
14 |
2.00 | 8.9 | 98% |
| TEAM TOTALS | 25 | 86 | 2.44 | 7.6 | 73% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Isabella Wrana |
7 |
20 |
2.54 | 7.1 | 61% |
| 3: | Jennie Wahlin |
10 |
34 |
2.44 | 6.7 | 74% |
| 2: | Almida de Val |
11 |
29 |
2.28 | 7.3 | 56% |
| 1: | Fanny Sjoberg |
1 |
2 |
1.00 | 10.0 | 40% |
| TEAM TOTALS | 29 | 85 | 2.36 | 7.1 | 63% | |
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Isabella Wrana
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
Isabella Wrana
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Silvana Tirinzoni | ||
| Isabella Wrana | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















