Dumfries Challenger Series
Curling Scores
Dumfries Challenger Series
Dec 12 - 15, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrew Reed Cambridge, ENG |
![]() |
0 | 1 | 1 | 2 | 2 | X | 6 | ||||
| Bill Turner Dumfries, SCO |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrew Reed
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Bill Turner
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.43 |
| PA/G: | 13.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Andrew Reed
Bill Turner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Andrew Reed | ||
| Bill Turner | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












