Ponoka U15 Junior Bonspiel
Curling Scores
Ponoka U15 Junior Bonspiel
Jan 17 - 19, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matthew Perozak , AB |
![]() |
4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 8 | |||
| Ryder Wyatt , AB |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matthew Perozak
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 17.58 |
| PA/G: | 3.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.72 |
Ryder Wyatt
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.11 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matthew Perozak
Ryder Wyatt
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














