WFG Quebec Tankard
Curling Scores
WFG Quebec Tankard
Jan 19 - 26, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Greg Balsdon Montreal, QC |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 8 | ||
| Scott Hill Ormstown, QC |
0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Greg Balsdon
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.22 |
| PA/G: | 7.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scott Hill
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 9.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Greg Balsdon
Scott Hill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Greg Balsdon | ||
| Scott Hill | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















