New Holland Canadian Junior Womens Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Junior Womens Championship
Jan 18 - 26, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| New Brunswick Forsythe, M |
![]() |
1 | 0 | 2 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | ||
| Prince Edward Island Ferguson, L |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
New Brunswick
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.45 |
| PA/G: | 7.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Prince Edward Island
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.35 |
| PA/G: | 8.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
New Brunswick
Prince Edward Island
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| New Brunswick | ||
| Prince Edward Island | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















