World Junior Womens Championship
Curling Scores
World Junior Womens Championship
Feb 15 - 22, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Russia Rumiantseva, V |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | |||
| Canada Zacharias, M |
![]() |
0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Russia
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Canada
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 5.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
Russia
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Russia | ||
| Canada | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















