Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Curling Scores
Simms Home Hardware NB U18 Boys Provincials
Feb 15 - 17, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Xavier Roberts Saint John, NB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | |||
| Aiden Matheson Woodstock, NB |
0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Xavier Roberts
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.16 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Aiden Matheson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Xavier Roberts
Aiden Matheson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












