SWISSCURLING Mixed Doubles Championship
Curling Scores
SWISSCURLING Mixed Doubles Championship
Feb 26 - Mar 1, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gisler/Meier Baden, SUI |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
| Paetz/Michel Aarau, SUI |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gisler/Meier
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.15 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Paetz/Michel
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.13 |
| PA/G: | 5.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gisler/Meier
Paetz/Michel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















