Sandra Schmirler Digital Charity Spiel
Curling Scores
Sandra Schmirler Digital Charity Spiel
Mar 27 - 30, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | EE | Score | ||
| TeamKleiterLead Saskatoon, SK |
1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 7 | |||
| EZRunbacks Okotoks, AB |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
TeamKleiterLead
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.71 |
| PA/G: | 5.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
EZRunbacks
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.43 |
| PA/G: | 9.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
TeamKleiterLead
EZRunbacks
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













