Russian Curling Cup
Curling Scores
Russian Curling Cup
Oct 1 - 6, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Maria Ermeichuk St. Petersburg, RUS |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | |||
| Alina Kovaleva St. Petersburg, RUS |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Maria Ermeichuk
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Alina Kovaleva
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.48 |
| PA/G: | 3.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Maria Ermeichuk
Alina Kovaleva
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Maria Ermeichuk | ||
| Alina Kovaleva | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















