Highland SWCT Event
Curling Scores
Highland SWCT Event
Oct 9 - 11, 2020
|
| Draw Oct 10 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brett Barber Biggar, SK |
0 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | X | 7 | ||||
| Shantel Englot Regina, SK |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brett Barber
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Shantel Englot
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.22 |
| PA/G: | 16.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.79 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brett Barber
Shantel Englot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brett Barber | ||
| Shantel Englot | ||
| Draw: 6 -- Sat, Oct 10 -- 4:30pm MT | |||
| Barber | 7 | Final | |
| Englot | 1 | (6) | |
| Deck | 5 | Final | |
| Orsted | 4 | (8) | |
| Ackerman | 8 | Final | |
| Inglis | 7 | (8) | |
| Schmidt | 5 | Final | |
| Just | 3 | (7) | |
| Anderson | 6 | Final | |
| Anderson | 4 | (8) | |
| Barker | 4 | Final | |
| Ellingson | 5 | (8) | |
| Barber | 7 | Final | |
| Englot | 1 | (6) | |
| Deck | 5 | Final | |
| Orsted | 4 | (8) | |
| Ackerman | 8 | Final | |
| Inglis | 7 | (8) | |
| Schmidt | 5 | Final | |
| Just | 3 | (7) | |
| Anderson | 6 | Final | |
| Anderson | 4 | (8) | |
| Barker | 4 | Final | |
| Ellingson | 5 | (8) |
| Barber | 7 | Final | |
| Englot | 1 | (6) | |
| Deck | 5 | Final | |
| Orsted | 4 | (8) | |
| Ackerman | 8 | Final | |
| Inglis | 7 | (8) | |
| Schmidt | 5 | Final | |
| Just | 3 | (7) | |
| Anderson | 6 | Final | |
| Anderson | 4 | (8) | |
| Barker | 4 | Final | |
| Ellingson | 5 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














