Hokkaido Bank Curling Classic
Curling Scores
Hokkaido Bank Curling Classic
Aug 19 - 22, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yuta Matsumura Kitami, JPN |
![]() |
X | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | X | 7 | ||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
X | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yuta Matsumura
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 3.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.70 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Yusuke Morozumi
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.18 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Yusuke Morozumi
| Games: | 25 |
| Record: | 17W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 11.17 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Yuta Matsumura
Yusuke Morozumi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















