Pacific Cup Khabarovsk
Curling Scores
Pacific Cup Khabarovsk
Aug 28 - Sep 1, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ebauyer/Zhumagozha Almaty, KAZ |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||
| Moskaleva/Eremin Moscow, RUS |
![]() |
2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | X | 11 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ebauyer/Zhumagozha
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.05 |
| PA/G: | 20.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 1.00 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Moskaleva/Eremin
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.88 |
| PA/G: | 7.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ebauyer/Zhumagozha
Moskaleva/Eremin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














