Pacific Cup Vladivostok
Curling Scores
Pacific Cup Vladivostok
Sep 1 - 5, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Samoilik/Vaskov Krasnoyarsk, RUS |
1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 8 | |||
| Morozova/Krasikov Moscow, RUS |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Samoilik/Vaskov
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.50 |
| PA/G: | 8.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Morozova/Krasikov
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.65 |
| PA/G: | 7.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Samoilik/Vaskov
Morozova/Krasikov
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












