TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 6 - Mar 23, 2022
|
| Draw Dec 22 - 6:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kent Maarup Thunder Bay, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | |||
| Trevor Bonot Thunder Bay, ON |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kent Maarup
| Games: | 14 |
| Record: | 4W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.34 |
| PA/G: | 7.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Trevor Bonot
| Games: | 14 |
| Record: | 11W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.35 |
| PA/G: | 4.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kent Maarup
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













