WCT Latvia International Challenger
Curling Scores
WCT Latvia International Challenger
Oct 21 - 24, 2021
|
| Draw Oct 23 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Evelina Barone Riga, LAT |
0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 4 | |||
| Stefania Constantini Trentino, ITA |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Evelina Barone
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.82 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Stefania Constantini
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.81 |
| PA/G: | 5.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Evelina Barone
Stefania Constantini
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















