Scottish Curling Junior Championships
Curling Scores
Scottish Curling Junior Championships
Nov 23 - 28, 2021
|
| Draw Nov 26 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Robyn Munro Stranraer, SCO |
![]() |
3 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | X | 10 | |||||
| Amy Mitchell Greenacres, SCO |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Robyn Munro
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.61 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Amy Mitchell
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.25 |
| PA/G: | 11.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.56 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Robyn Munro
Amy Mitchell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












