Olympic Mixed Doubles Qualification Event
Curling Scores
Olympic Mixed Doubles Qualification Event
Dec 5 - 9, 2021
|
| Draw Dec 7 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Spain Unanue/Unanue |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | |||
| Germany Schoell/Harsch |
![]() |
1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Spain
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 11.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Germany
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.86 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Spain
Germany
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















