Ontario Tankard
Curling Scores
Ontario Tankard
Feb 9 - 13, 2022
|
| Draw Feb 11 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Scott Mitchell Whitby, ON |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | X | 11 | ||
| Jason Camm Navan, ON |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Mitchell
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.73 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Jason Camm
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 7.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scott Mitchell
| Games: | 41 |
| Record: | 30W - 11L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Jason Camm
| Games: | 49 |
| Record: | 23W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 6W - 3L |
| PF/G: | 6.78 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Scott Mitchell
Jason Camm
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















