Scottish Curling Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Scottish Curling Mixed Doubles Championship
Mar 2 - 6, 2022
|
| Draw Mar 4 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Farmer/Paterson Stirling, SCO |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
| Muirhead/Lammie Stirling, SCO |
3 | 1 | 2 | 0 | 4 | X | 10 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Farmer/Paterson
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.48 |
| PA/G: | 8.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Muirhead/Lammie
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.29 |
| PA/G: | 4.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Farmer/Paterson
Muirhead/Lammie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














