Scottish Curling Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Scottish Curling Mixed Doubles Championship
Mar 2 - 6, 2022
|
| Draw Mar 5 - 5:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sutherland/MacDiarmid Forfar, SCO |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Muirhead/Lammie Stirling, SCO |
![]() |
5 | 3 | 3 | 3 | X | 14 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sutherland/MacDiarmid
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 1.48 |
| PA/G: | 19.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.85 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Muirhead/Lammie
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.29 |
| PA/G: | 4.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sutherland/MacDiarmid
Muirhead/Lammie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














