Tournoi Hommes Circuit Provincial
Curling Scores
Tournoi Hommes Circuit Provincial
Mar 11 - 13, 2022
|
| Draw Mar 13 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Roger Bertrand Buckingham, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | X | 6 | ||
| Zackary Wise Montreal , QC |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Roger Bertrand
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.41 |
| PA/G: | 4.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Zackary Wise
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.44 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Roger Bertrand
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.07 |
| PA/G: | 5.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Zackary Wise
| Games: | 21 |
| Record: | 8W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.51 |
| PA/G: | 8.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Roger Bertrand
Zackary Wise
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













