WCT Tallinn Mixed Doubles International
Curling Scores
WCT Tallinn Mixed Doubles International
Sep 22 - 25, 2022
|
| Draw Sep 24 - 9:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Grande/Ribotta Pinerolo, ITA |
1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 6 | |||
| Barone/Veidemanis Riga, LAT |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Grande/Ribotta
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.14 |
| PA/G: | 10.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Barone/Veidemanis
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 8.20 |
| PA/G: | 9.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Grande/Ribotta
| Games: | 21 |
| Record: | 10W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.60 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Scoring Records - Season
Grande/Ribotta
Barone/Veidemanis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













