WCT Tallinn Mixed Doubles International
Curling Scores
WCT Tallinn Mixed Doubles International
Sep 22 - 25, 2022
|
| Draw Sep 24 - 11:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Clifford/Rosenkrands Soee Hvidovre, DEN |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 | ||
| Skaslien/Nedregotten Oslo, NOR |
0 | 2 | 1 | 1 | 3 | 0 | 2 | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Clifford/Rosenkrands Soee
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 9.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Skaslien/Nedregotten
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Clifford/Rosenkrands Soee
Skaslien/Nedregotten
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














