Tallinn Mens International Challenger
Curling Scores
Tallinn Mens International Challenger
Sep 29 - Oct 2, 2022
|
| Draw Sep 30 - 3:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steffen Walstad Oslo, NOR |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 | 8 | |||
| Konrad Stych Warsaw, POL |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steffen Walstad
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.74 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Konrad Stych
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Steffen Walstad
| Games: | 80 |
| Record: | 55W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.69 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Konrad Stych
| Games: | 40 |
| Record: | 15W - 25L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.60 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Steffen Walstad
Konrad Stych
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















