GOLDLINE Valleyfield Mixed Doubles
Curling Scores
GOLDLINE Valleyfield Mixed Doubles
Oct 14 - 16, 2022
|
| Draw Oct 15 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cheal/Cheal Lennoxville, QC |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 | |||
| Laplante/Gibeau Thurso, MTL |
![]() |
0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 2 | X | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cheal/Cheal
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.36 |
| PA/G: | 9.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.64 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Laplante/Gibeau
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Cheal/Cheal
| Games: | 50 |
| Record: | 27W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Laplante/Gibeau
| Games: | 27 |
| Record: | 16W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.13 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Scoring Records - Season
Cheal/Cheal
Laplante/Gibeau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














