TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 12 - Jan 22, 2023
|
| Draw Oct 19 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bryan Burgess Thunder Bay, NONT |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 2 | ||
| Trevor Bonot Thunder Bay, NONT |
0 | 2 | 2 | 2 | 1 | 0 | X | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bryan Burgess
| Games: | 16 |
| Record: | 8W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.21 |
| PA/G: | 7.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Trevor Bonot
| Games: | 16 |
| Record: | 12W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bryan Burgess
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















