Mixed Doubles Bern
Curling Scores
Mixed Doubles Bern
Oct 7 - 9, 2022
|
| Draw Oct 7 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Albrecht/Wozniak Zurich, SUI |
2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | |||
| Perret/Rios Glarus, SUI |
![]() |
0 | 0 | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Albrecht/Wozniak
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.07 |
| PA/G: | 7.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Perret/Rios
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.33 |
| PA/G: | 5.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Albrecht/Wozniak
Perret/Rios
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















