Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Curling Scores
Leduc Mixed Doubles Wheelchair Curling Event
Dec 13 - 17, 2022
|
| Draw Dec 15 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lavallee/Brunet , QC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
| Forrest/Mulligan , BC |
0 | 3 | 1 | 2 | X | 6 | ||||||
Event Statistics
Lavallee/Brunet
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.33 |
| PA/G: | 12.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Forrest/Mulligan
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.68 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Lavallee/Brunet
Forrest/Mulligan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













