Great Western Mixed Doubles Tour Challenge
Curling Scores
Great Western Mixed Doubles Tour Challenge
Dec 16 - 18, 2022
|
| Draw Dec 16 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ackerman/Ackerman Saskatoon, SK |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| Remeshylo/Derksen Martensville, SK |
![]() |
2 | 1 | 0 | 3 | 2 | 1 | X | 9 | |||
Event Statistics
Ackerman/Ackerman
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 9.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Remeshylo/Derksen
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ackerman/Ackerman
Remeshylo/Derksen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












