Goldline Christmas Madness
Curling Scores
Goldline Christmas Madness
Dec 27 - 29, 2022
|
| Draw Dec 27 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gionest/Martel Chicoutimi, QC |
0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | 1 | 10 | |||
| Beaulieu/Simard Chicoutimi, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gionest/Martel
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Beaulieu/Simard
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 14.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Gionest/Martel
| Games: | 36 |
| Record: | 21W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.16 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Gionest/Martel
Beaulieu/Simard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













