Hardline Quebec Tankard
Curling Scores
Hardline Quebec Tankard
Jan 10 - 14, 2023
|
| Draw Jan 10 - 9:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Francis Godin Riviere-du-Loup, QC |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
| Felix Asselin Montreal, QC |
![]() |
2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Francis Godin
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.17 |
| PA/G: | 11.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Felix Asselin
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.69 |
| PA/G: | 4.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.76 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Felix Asselin
| Games: | 45 |
| Record: | 36W - 9L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 9.45 |
| PA/G: | 5.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Francis Godin
Felix Asselin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















