Goldline Mixed Doubles Riviere-du-Loup
Curling Scores
Goldline Mixed Doubles Riviere-du-Loup
Feb 17 - 19, 2023
|
| Draw Feb 19 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Adams/Robichaud Fredericton, NB |
![]() |
2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | X | 8 | ||
| Ouellet/Rousseau Riviere du loup, QC |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adams/Robichaud
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.88 |
| PA/G: | 3.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.86 |
| Steal Efficiency: | 0.72 |
Ouellet/Rousseau
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.62 |
| PA/G: | 6.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Adams/Robichaud
| Games: | 36 |
| Record: | 21W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.16 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Ouellet/Rousseau
| Games: | 50 |
| Record: | 27W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Scoring Records - Season
Adams/Robichaud
Ouellet/Rousseau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













