World Junior Curling Championships
Curling Scores
World Junior Curling Championships
Feb 25 - Mar 4, 2023
|
| Draw Mar 2 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Korea Kang, B |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 2 | 9 | ||
| Sweden Dryburgh, M |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korea
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 6.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Sweden
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.75 |
| PA/G: | 6.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Korea
Sweden
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















