Norwegian National Championship
Curling Scores
Norwegian National Championship
Mar 10 - 12, 2023
|
| Draw Mar 11 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ingvild Skaga Stabekk, NOR |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Marianne Roervik Oslo, NOR |
![]() |
2 | 2 | 1 | 1 | X | 6 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ingvild Skaga
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.81 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Marianne Roervik
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.67 |
| PA/G: | 4.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.90 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ingvild Skaga
Marianne Roervik
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














