CCAA / Curling Canada College Championships
Curling Scores
CCAA / Curling Canada College Championships
Mar 15 - 19, 2023
|
| Draw Mar 18 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Concordia Thunder Edmonton, AB |
3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1 | 1 | X | 12 | ||||
| Sault College Cougars Sault Ste Marie, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Concordia Thunder
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.19 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Sault College Cougars
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.67 |
| PA/G: | 16.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Concordia Thunder
Sault College Cougars
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













