KIOTI Tractor Champions Cup
Curling Scores
KIOTI Tractor Champions Cup
|
| Draw May 2 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Team Homan Ottawa, ON |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | X | 7 | ||
| Tabitha Peterson Chaska, MN |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.62 |
| PA/G: | 7.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
| Games: | 70 |
| Record: | 53W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 8.45 |
| PA/G: | 6.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
| Games: | 82 |
| Record: | 52W - 30L |
| Extra Ends: | 4W - 0L |
| One-Point Games: | 7W - 2L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 6.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Casey Scheidegger (Feb 23, 2023)
> 4 in 10th End vs. Hailey Birnie (Feb 20, 2023)
> 4 in 2nd End vs. Hailey Birnie (Feb 20, 2023)
> 4 in 4th End vs. Lauren Mann (Jan 25, 2023)
> 4 in 4th End vs. Casey Scheidegger (Jan 11, 2023)
> 4 in 2nd End vs. Isabella Wrana (Oct 22, 2022)
> 4 in 8th End vs. Kaitlyn Lawes (Oct 22, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 7th End vs. Susan Froud (Jan 23, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Hollie Duncan (Oct 5, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Kerry Galusha (Sep 10, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 1st End vs. Hailey Birnie (Feb 20, 2023)
> 3 in 7th End vs. Hollie Duncan (Jan 27, 2023)
> 3 in 1st End vs. Danielle Inglis (Jan 27, 2023)
> 3 in 7th End vs. Alli Flaxey (Jan 24, 2023)
> 3 in 3rd End vs. Kerri Einarson (Jan 14, 2023)
> 3 in 4th End vs. Eun ji Gim (Dec 10, 2022)
> 3 in 1st End vs. Silvana Tirinzoni (Dec 8, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Kerri Einarson (Oct 23, 2022)
> 3 in 6th End vs. Isabella Wrana (Oct 22, 2022)
> 3 in 5th End vs. Kaitlyn Lawes (Oct 22, 2022)
> 3 in 2nd End vs. Jennifer Jones (Oct 6, 2022)
> 3 in 3rd End vs. Satsuki Fujisawa (Oct 4, 2022)
> 3 in 1st End vs. Satsuki Fujisawa (Oct 4, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 6th End vs. Tabitha Peterson (Jan 10, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Daniela Jentsch (Oct 7, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 7th End vs. Kim Rhyme (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Eun ji Gim (Oct 8, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Seungyoun Ha (Sep 25, 2022)
> 4 in 1st End vs. Kim Rhyme (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Eun ji Gim (Oct 8, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















