Morioka City Mens Memorial Cup
Curling Scores
Morioka City Mens Memorial Cup
Jun 3 - 4, 2023
|
| Draw Jun 3 - 10:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kotaro Noguchi Sendai-shi,Miyagi-ken, JPN |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 5 | |||
| Masaki Fujimura Aomori, JPN |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kotaro Noguchi
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Masaki Fujimura
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.25 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.91 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kotaro Noguchi
Masaki Fujimura
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














