USA Curling YOG Mixed Playdown
Curling Scores
USA Curling YOG Mixed Playdown
Sep 6 - 10, 2023
|
| Draw Sep 8 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Porter Rokke Fargo, ND |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 5 | |||
| DJ Neill Natick, NH |
![]() |
0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Porter Rokke
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.65 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
DJ Neill
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.42 |
| PA/G: | 4.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Porter Rokke
DJ Neill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















