Victoria Mixed Doubles Cash Spiel
Curling Scores
Victoria Mixed Doubles Cash Spiel
Sep 22 - 24, 2023
|
| Draw Sep 23 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jackson-Baier/de Jong Victoria, BC |
![]() |
2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 6 | ||
| Ashton/Gira Calgary , AB |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jackson-Baier/de Jong
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.44 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Ashton/Gira
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.36 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Jackson-Baier/de Jong
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.71 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Ashton/Gira
| Games: | 21 |
| Record: | 6W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.36 |
| PA/G: | 10.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Jackson-Baier/de Jong
Ashton/Gira
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














