The Curling Store Cashspiel
Curling Scores
The Curling Store Cashspiel
Sep 22 - 24, 2023
|
| Draw Sep 22 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mackenzie Mitchell Halifax, NS |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Marie Christianson Halifax, NS |
![]() |
2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mackenzie Mitchell
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.49 |
| PA/G: | 9.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Marie Christianson
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Mackenzie Mitchell
| Games: | 43 |
| Record: | 25W - 18L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Marie Christianson
| Games: | 51 |
| Record: | 28W - 23L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.07 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Mackenzie Mitchell
Marie Christianson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















