Stu Sells Tankard
Curling Scores
Stu Sells Tankard
Oct 6 - 9, 2023
|
| Draw Oct 6 - 7:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrin Schnider , SUI |
0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Rich Ruohonen Minneapolis, MN |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrin Schnider
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.81 |
| PA/G: | 11.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Rich Ruohonen
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.40 |
| PA/G: | 10.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Rich Ruohonen
| Games: | 57 |
| Record: | 28W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Andrin Schnider
Rich Ruohonen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















