Finale du Circuit
Curling Scores
Finale du Circuit
Nov 17 - 19, 2023
|
| Draw Nov 17 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Mathieu Paquet Quebec, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 | ||
| Mathieu Beaufort Aurele-Racine, QC |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mathieu Paquet
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Mathieu Beaufort
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.89 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Mathieu Paquet
| Games: | 17 |
| Record: | 9W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.17 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Mathieu Beaufort
| Games: | 24 |
| Record: | 12W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 7.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Mathieu Paquet
Mathieu Beaufort
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















