Mixed Doubles Slovakia Cup 1
Curling Scores
Mixed Doubles Slovakia Cup 1
Nov 2 - 5, 2023
|
| Draw Nov 4 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Adam/Varkoly Budapest, HUN |
1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7 | |||
| Orokocka/Gallo Bratislava, SVK |
![]() |
0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adam/Varkoly
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.57 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Orokocka/Gallo
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.91 |
| PA/G: | 7.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Adam/Varkoly
| Games: | 21 |
| Record: | 10W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.91 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Orokocka/Gallo
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.30 |
| PA/G: | 8.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Adam/Varkoly
Orokocka/Gallo
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












