Cincinnati Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Cincinnati Mixed Doubles Cup
Dec 15 - 17, 2023
|
| Draw Dec 16 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stella/Carle Lafayette, CO |
0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 4 | X | 9 | |||
| Hamilton/Peterson Columbus, OH |
![]() |
3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stella/Carle
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.50 |
| PA/G: | 10.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Hamilton/Peterson
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.27 |
| PA/G: | 9.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Stella/Carle
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.50 |
| PA/G: | 10.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Hamilton/Peterson
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 9.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Scoring Records - Season
Stella/Carle
Hamilton/Peterson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












