Gothenburg Mixed Doubles Cup
Curling Scores
Gothenburg Mixed Doubles Cup
Dec 28 - 30, 2023
|
| Draw Dec 29 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| de Val/Magnusson Sundbyberg, SWE |
2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 7 | |||
| Farkova/Jakl Prague, CZE |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | |||
Event Statistics
de Val/Magnusson
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.39 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Farkova/Jakl
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
de Val/Magnusson
| Games: | 21 |
| Record: | 10W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.91 |
| PA/G: | 8.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Farkova/Jakl
| Games: | 38 |
| Record: | 19W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 1L |
| PF/G: | 8.29 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
de Val/Magnusson
Farkova/Jakl
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












