WFG Canadian Junior Cup
Curling Scores
WFG Canadian Junior Cup
Dec 27 - 30, 2023
|
| Draw Dec 28 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Daniel Hocevar Hamilton, ON |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 3 | |||
| Matthew Prenevost Mississauga, ON |
![]() |
0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 4.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Matthew Prenevost
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.70 |
| PA/G: | 5.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.88 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Season Statistics
Daniel Hocevar
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.43 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
Daniel Hocevar
Matthew Prenevost
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















