WFG Canadian Junior Cup
Curling Scores
WFG Canadian Junior Cup
Dec 27 - 30, 2023
|
| Draw Dec 30 - 8:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Allory Johnson St. Paul, MN |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
| Tori Zemmelink Guelph, ON |
![]() |
0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 7 | |||
Event Statistics
Allory Johnson
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.13 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Tori Zemmelink
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.76 |
| PA/G: | 4.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.90 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Allory Johnson
Tori Zemmelink
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















