Nishi-Nihon Curling Championship
Curling Scores
Nishi-Nihon Curling Championship
Dec 2 - 4, 2023
|
| Draw Dec 1 - 9:20 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Score | ||
| Takuma Shimoji Okayama, JPN |
X | 0 | ||||||||
| Masatoshi Fukuoka Okayama, JPN |
X | 0 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Takuma Shimoji
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 11.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Masatoshi Fukuoka
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Takuma Shimoji
Masatoshi Fukuoka
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











